ACV Romania/ASOCIATIA CRISTI VASILIU

Impreuna pentru spitalele din Mures

Status: Finantat

Sustinerea clinicilor si cadrelor medicale din Mures cu echipamente, materiale si aparatura necesara luptei in contextul COVID-19

[ Show more ]

Sumă:

Galantomi:

Donații:

Vrei să fii fundraiser? Contactează Organizația

In contextul pandemiei provocate de COVID-19, cei mai expusi in aceasta perioada sunt exact cei care ar trebui sa aiba grija de noi - personalul medical.
Ne dorim sa contribuim la sustinerea clinicilor si cadrelor medicale din Mures cu echipamente, materiale si aparatura necesara.
Sisteme medicale mult mai avansate decat cel din Romania au fost depasite de impactul si dinamica pandemiei. Consideram ca doar printr-o abordarea responsabila din partea fiecarui om, prin colaborarea tuturor, societate civila si structurile statului, vom reusi.

Bugetul proiectului: 150.000 lei

Beneficiarii proiectului: 1.000 Cadrele medicale si pacientii clinicilor din judetul Mures